1) - 10 + 3 + (-4) 2) - 3+3+3 + (-9,5) 3) - 5 + 8 + (-5) 4) - 9 + 7 + (-7)

+3
Ответы (1)
  1. 18 мая, 14:17
    0
    1) - 10 + 3 + (-4) = - 10 + 3 - 4 = - 7 - 4 = - 11

    2) - 3 + 3 + 3 + (-9.5) = - 3 + 3 + 3 - 9.5 = - 6.5

    3) - 5 + 8 + (-5) = - 5 + 8 - 5 = - 2

    4) - 9 + 7 + (-7) = - 9 + 7 - 7 = - 9