Düzbucaqlı şeklinde olan bir sahnenin uzunluğu 5,7m, eni ise 5,1m dir. Bu sahnenin perimetrini tapın

+1
Ответы (1)
  1. 25 ноября, 16:25
    0
    Р = (a+b) * 2

    P = (5,7+5,1) * 2=21,6 m