2 4/15 - (2-11/15) : 4/9+2/3

+4
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 06:46
    0
    1) 2-11/15=1 4/15

    2) 1 4/15 : 4/9=2 17/20

    3) 2 4/15 - 2 17/20 = - 35/60 = - 7/12

    4) - 7/12+2/3 = 1/12