1) - 6 11/12 + (-8 13/18)

2) 3 6/7 + (-6 4/9)

3) - 11 7/9 + 8 2/15

4) 2/15 + (-3/10)

5) 5/9 - (-1/6)

6) - 14/25 - (-7/10)

7) 7/8 - (-3/10)

8) - 3 1/6 - (-1 1/4)

+1
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 13:07
    0
    1) ... = - 6 11/12 - 8 13/18 = - 6 33/36 - 8 26/36 = - 14 59/36 = - 15 23/36

    2) ... = 3 6/7 - 6 4/9=3 54/63 - 6 28/63 = - 2 37/63

    3) ... = - 11 7/9+8 2/15 = - 11 35/45+8 6/45 = - 3 29/45

    4) ... = 2/15 - 3/10=4/30 - 9/30 = - 5/30 = - 1/6

    5) ... = 5/9+1/6=30/54+9/54=39/54

    6) ... = - 14/25+7/10 = - 28/50+35/50=7/50

    7) ... = 7/8+3/10=35/40+12/40=47/40=1 7/40

    8) ... = - 3 1/6+1 1/4 = - 3 2/12+1 3/12 = - 1 11/12