Сократи дроби и сравни их 16/30 и 9/21

+2
Ответы (1)
  1. 17 июля, 07:28
    0
    16/30 и 9/21

    16/30 = 8/15

    9/21 = 3/7

    8/15 > 3/7

    отсюда

    16/30 > 9/21