1) 53,5 : 5 5) 0,7:25 9) 9,607:10

2) 1,75:7 6) 7,9:316 10) 14,706:1000

3) 0,48:6 7) 543,4:143 11) 0,0142:100

4) 13,2:24 8) 40,004:127 12) 0,75:10000

+5
Ответы (1)
  1. 10 октября, 20:07
    0
    1) 53,5:5=535/10:5=535/10*1/5 = = 107/10=10,7

    2) 1,75:7=175/100:7=175/100*1/7 = = 25/100=0,25

    3) 0,48:6=48/100:6=48/100*1/6 = = 8/100=0,08

    4) 13,2:24=132/10*1/24=22/10*1/4=11/20

    5) 0,7:25=7/10*1/25=7/250

    6) 7,9:316=79/10*1/316=1/10*1/4=1/40

    7) 543,4:143=5434/10*1/143=38/10=3,8

    8) 40,004:127=40004/1000*1/127 = = 10001/250*1/127=10001/31750

    9) 9,607:10=9607/1000*1/10 = = 9607/10000