90 - (40-24:3) : 4*6+3*5

+4
Ответы (1)
  1. 11 декабря, 02:59
    0
    1.) 24/3=8

    2).40-8=32

    3).32/4=8

    4).8*6=48

    5) 3*5=15

    6) 90-48=42

    7) 42+15=57