6,72: (0,37+0,83) - 3,2; 9/20:0,09+3,61:1/5; 0,09+0,76:0,04-0,05

+2
Ответы (1)
  1. 1 марта, 22:10
    0
    6,72 : (0,37 + 0,83) - 3,2 = 2,4

    1) 0,37 + 0,83 = 1,2

    2) 6,72 : 1,2 = 5,6

    3) 5,6 - 3,2 = 2,4

    9/20 : 0,09 + 3,61 : 1/5 = 23,05

    1) 9/20 : 0,09 = 0,45 : 0,09 = 5

    2) 3,61 : 1/5 = 3,61 : 0,2 = 18,05

    3) 5 + 18,05 = 23,05

    0,09 + 0,76 : 0,04 - 0,05 = 19,04

    1) 0,76 : 0,04 = 76 : 4 = 19

    2) 0,09 + 19 = 19,09

    3) 19,09 - 0,05 = 19,04