1 2/3-5/14 + (1 3/4-1/12) - 4/21

+4
Ответы (1)
  1. 25 мая, 12:35
    0
    = 1 28/42-15/42 + (1 9/12-1/12) - 4/21 = 1 13/42+1 8/12-4/21 = 1 26/84+1 56/84-16/84 = 2 82/84 - 16/48 = 2 66/48 = 3 18/48 = 3 3/8.