А) 24+3 (2y-12) б) - 14 а - (10-3 а) в) - 5 а-5 (8-4 а) - 14 г) - 6y - (-8y+12) + (6y-8) д) 7 (3x+1) - (9-x) - 4 (2-5x)

+5
Ответы (1)
  1. 21 января, 02:57
    0
    А) 24+3 (2y-12) = 24+6y-36=6y-12

    б) - 14 а - (10-3 а) = - 14a-10+3a = - 11a-10

    в) - 5 а-5 (8-4 а) - 14 = - 5a-40+20a-14 = 15a-54

    г) - 6y - (-8y+12) + (6y-8) = - 6y+8y-12+6y-8 = 8y-20

    д) 7 (3x+1) - (9-x) - 4 (2-5x) = 21x+7-9+x-8+20x=42x-10