1) - 18 - (9 - 5)

2) - 0,25 - (3 - 2,25)

3) - 2/9 - (1 - 8/9)

+1
Ответы (1)
  1. 26 августа, 13:46
    0
    -18-9+5 = - 22

    -0.25-3+2.25 = - 1

    -2/9-1+8/9=6/9-1=6/9-9/9 = - 3/9 = - 1/3