1) 1/2+3/8*7-8/3

2) 2 (3/4-3/4+3/4-3/4)

+3
Ответы (1)
  1. 26 сентября, 13:08
    0
    1) 1/2+3/8*7-8/3=

    =1/2+21/8-8/3=

    =4/8+21/8-8/3=

    =25/8-8/3=

    =75/24-64/24=11/24

    2) 2 (3/4-3/4+3/4-3/4) = 2*0=0