4 5/9 + 13/18 - (1 1/3 - 7/18)

+1
Ответы (1)
  1. 11 мая, 01:31
    0
    4 5/9+13/18 - (1 1/3-7/18) = 4 1/3

    1) 1 1/3-7/18=4/3-7/18=24/18-7/18=17/18

    2) 4 5/9+13/18=41/9+13/18=82/18+13/18=95/18

    3) 95/18=17/18=78/18=4 6/18=4 1/3