24000:x=550+250 у: 4000=520:13

+2
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 10:49
    0
    24000 / x = 550 + 250

    x = 24000 / (550 + 250) = 30

    у / 4000 = 520 / 13

    y = (520 / 13) * 4000 = 40 * 4000 = 160000