1) (-2/3 + (+6,4/5)) + (-5/6 + (-2,3))

+2
Ответы (1)
  1. 30 сентября, 06:42
    0
    2/3+6 4/5=6 - 10-12/15=6 2/15-5/6+2 3/10=2 - 15+9/30=-2 34/30=3 4/30=3 2/156 2/15 - (-3 2/15) = 3