1) 1 7/8 : 4 1/6;

2) 6 2/3 : 2 7/9;

3) 5 1/3 : 3 5/9;

4) 6 2/5 : 1 7/9;

+5
Ответы (1)
  1. 10 января, 13:12
    0
    1) 17/8 : 41/6 = 17/8 • 6/41 = 17/4 • 3/41 = 34/164 = 4 28/34 = 4 14/17