8 х: 1 1/7=1 2/3:5/12

+3
Ответы (1)
  1. 12 марта, 14:13
    0
    8x*5/12 = 1 1/7 * 1 2/3

    10/3x = 8/7 * 5/3

    10/3x = 40/21

    x=40/21 * 3/10

    x = 4/7