1) (3-3/4) + 2 1/4

2) (6-2/10) - 1 2/5

3) (5/12 + 9/12) - 1

+5
Ответы (1)
  1. 26 апреля, 05:30
    0
    1) (3-3/4) + 2 1/4=18/4

    1) 3-3/4=3/1-3/4=12/4-3/4=9/4

    2) 9/4+2 1/4=9/4+9/4=18/4

    3) (5/12+9/12) - 1=2/12

    1) 5/12+9/12=14/12=1 2/12

    2) 1 2/12-1=2/12

    2) (6-2/10) - 1 2/5=4 4/10

    1) 6-2/5=6/1-2/10=60/10-2/10=58/10=5 8/10

    2) 5 8/10-1 2/5=58/10-7/5=58/10-14/10=44/10=4 4/10