4 4/5:0,8=х: 1 1/6

х: 9 3/5=2 2/3 : 1 1/15

+3
Ответы (1)
  1. 10 ноября, 15:13
    0
    44/5:0,8=х: 11/6

    44/5:8/10=х: 11/6

    (44*8) / 50=х: 11/6

    х = (44*8*6) / 50*11 = (4*8*6) / 50 = (12*8) / 25=96/25

    х=3 21/25