Г) 3/8+5/12+1/24

д) 1/4+3/8+5/16

е) 5/7+3/14+1/21

+1
Ответы (1)
  1. 10 марта, 23:26
    0
    г) 3/8+5/12+1/24 = 9/24+10/24+1/24=20/24=5/6

    д) 1/4+3/8+5/16 = 4/16+6/16+5/16=15/16

    е) 5/7+3/14+1/21 = 30/42 + 9/42+2/42=41/42