1. А) 2 1/2:1/4 Б) 4 1/2:5 1/4 В) 4 4/3:1/4-2 3/4

+4
Ответы (1)
  1. 23 апреля, 05:43
    0
    А) 2 1/2:1/4 = 5/2 * 4/1 = 10

    Б) 4 1/2:5 1/4 = 9/2 : 21/4 = 9/2 * 4/21 = 6/7

    В) 4 4/3:1/4-2 3/4 = 16/3 * 4/1 - 11/4 = 64/3 - 11/4 = 256/12 - 33/12 = 223/12 = 18 7/12