1,4·3,6:0,2-4,2

3/4:0,2-1/4

+4
Ответы (1)
  1. 16 февраля, 08:43
    0
    1,4*3,6:0,2-4,2 = 21;

    1) 1,4*3,6 = 5,04;

    2) 5,04:0,2 = 25,2;

    3) 25,2-4,2 = 21;

    3/4:0,2-1/4 = 3.

    0,2 = 1/5

    1) 3/4:1/5 = 3/4*5 = 15/4 = 3 2/4 = 3 1/4;

    2) 3 1/4-1/4 = 3.