1) - 5/12+3/8;

2) 7/15 + (-2/5) ;

3) - 1/8+3/5;

4) 5/8 + (-1/4) ;

5) 3/5+2/2;

6) 5/16 + (-2/3) ;

+2
Ответы (1)
  1. 21 июня, 05:39
    0
    1) - 5/12+3/8 = - 10/24 + 9/24 = - 1/24;

    2) 7/15 + (-2/5) = 7/15 - 6/15 = 1/15;

    3) - 1/8+3/5 = - 5/40 + 24/40 = 19/40;

    4) 5/8 + (-1/4) = 5/8 - 2/8 = 3/8;

    5) 3/5+2/2 = 3/5 + 1 = 1 3/5;

    6) 5/16 + (-2/3) = 15/48 - 32/48 = - 17/48;