Y (y-5) • (y+5) - (y+2) • (y²-2y+4)

+1
Ответы (1)
  1. 16 июля, 02:47
    0
    Y (y-5) • (y+5) - (y+2) • (y²-2y+4)

    у• (у²-25) - (у+2) • (у²-4)

    у³-25 у-у³-4 у+2 у²-8

    -29 у+2 у²-8=0

    2 у²-29 у-8=0

    Д=в²-4 ас

    Д=841-4•2• (-8) = 841+64=