Сравните:

1 1/4⋅4/7+2 1/3⋅4/7 и (1 1/4+2 1/3) ⋅4/7

+1
Ответы (1)
  1. 23 июня, 09:27
    0
    (1 1/4*4/7+2 1/3*4/7) - ((1 1/4+2 1/3) * 4/7) = 1 1/4*4/7+2 1/3*4/7 - 1 1/4*4/7 - 2 1/3*4/7 (тут мы сокращаем: 1 1/4*4/7 и - 1 1/4*4/7; 2 1/3*4/7 и - 2 1/3*4/7) = 0



    1 1/4*4/7+2 1/3*4/7 = (1 1/4+2 1/3) * 4/7