1. |-x| - |1,4 - 5x|, x = 0,3

2. |7x - 3,6| + |x|, x = 0,7

+1
Ответы (1)
  1. 1 июня, 20:18
    0
    0,3 - 1,3 - 5*0,3 = - 1 - 1.5 = - 0.5

    7*0,7 - 3,6 + 0,7 = 4,9 - 3,6 + 0,7 = 1,3 + 0,7 = 2