1 1/3-3 2/3; 7 2/5 - (-1 1/5) ;

+1
Ответы (2)
  1. 21 января, 18:28
    0
    1 1/3 - 3 2/3 = 4/3 - 11/3 = (4-11) / 3 = - 7/3 = - 2 1/3

    7 2/5 - (-1 1/5) = 37/5 + 6/5 = (37+6) / 5 = 43/5 = 8 3/5
  2. 21 января, 20:01
    0
    11/3-3 2/3=4/3-11/3 = (4-1) / 3=-7/3=2 1/3

    7 2/5 - (-11/5=37/5+6/5 = (37+6) / 5=4 3/5=8 3/5