45:3 = (15+30) : 3 = 90:5 = (40+50) : 5 = 60:5 = (30+30) : 5 = 96:4 = (16+80) : 4 = 72:3 = (12+60) : 3=

+2
Ответы (2)
  1. 7 июля, 15:30
    0
    1) 15

    2) 18

    3) 12

    4) 24

    5) 24
  2. 7 июля, 17:26
    0
    (15 + 30) : 3 = 5 + 10 = 15

    (40 + 50) : 5 = 8 + 10 = 18

    (30 + 30) : 5 = 6 + 6 = 12

    (16 + 80) : 4 = 4 + 20 = 24

    (12 + 60) : 3 = 4 + 20 = 24