Вычислите:

1) - 9 + (-10) + 20 + (-1) + 1

2) 2+5 + (-7) + (-8) + 9 + (-1)

3) - 3+8 + (-1) + (-4) + 5+3

4) - 2+6 + (-4) + 7 + (-2) + 5

5) 10 + (-8) + 2 + (-9) + (-3) + 8

+3
Ответы (2)
  1. 13 апреля, 20:24
    0
    1) - 9-10+20-1+1=1

    2) 2+5-7-8+9-1=0

    3) - 3+8-1-4+5+3=8

    4) - 2+6-4+7-2+5=10

    5) 10-8+2-9-3+8=0
  2. 13 апреля, 23:38
    0
    1) - 9 + (-10) + 20 + (-1) + 1 = - 9-10+20-1+1=1

    2) 2+5 + (-7) + (-8) + 9 + (-1) = 2+5-7-8+9-1=0

    3) - 3+8 + (-1) + (-4) + 5+3 = - 3+8-1-4+5+3=8

    4) - 2+6 + (-4) + 7 + (-2) + 5 = - 2+6-4+7-2+5=10

    5) 10 + (-8) + 2 + (-9) + (-3) + 8=10-8+2-9-3+8=0