36 / (5+4) + 8*3 = 12 / (6-3+) 4*9

+5
Ответы (2)
  1. 11 июня, 08:00
    0
    36 / (5+4) + 8*3=28

    1) 5+4=9

    2) 36/9=4

    3) 8*3=24

    4) 4+24=28

    12 / (6-3) + 4*9=40

    1) 6-3=3

    2) 12/3=4

    3) 4*9=36

    4) 4+36=40
  2. 11 июня, 08:31
    0
    1) 5+4=9

    2) 36:9=4

    3) 8*3=24

    4) 24+4=28

    1) 6-3=3

    2) 12:3=4

    3) 4*9=36

    4) 36+4=40