1) - 3.5 + 8.1

2) - 2.9-3.6

3) - 7.5+2.8

4) 4.5-8.3

+3
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 13:49
    0
    1) - 3.5 + 8.1=4,6

    2) - 2.9-3.6 = - (2,9+3,6) = - 6,5

    3) - 7.5+2.8 = - (7,5-2,8) = - 4,7

    4) 4.5-8.3 = - (8,3-4,5) = - 3,8