А) (√2-√5) (√5+2√2)

б) (1+3√2) (3√2-1)

в) (1-2√3) ²

+1
Ответы (1)
  1. 26 августа, 19:56
    0
    A) (√2-√5) (√5+2√2) = √10+4-5-2√10=-√10-1

    б) (1+3√2) (3√2-1) = 1-18=-17

    в) (1-2√3) ^2=1+12-4√3=13-4√3