1/2 : (-2/3) : 3/4 : (-4/5) : 5/6

+5
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 02:29
    0
    1/2: (-2/3) = 1/2 * (-3/2) = 3/4

    3/4:3/4=3/4*4/3=1

    1:-4/5=-5/4

    -5/4*6/5=-6/4=-1 и1/2