14 : 2,8 = x : 14 2/3

+1
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 03:28
    0
    14:2.8=х: 14 2/3

    2.8 х=14*14 2/3

    2.8 х=14*44/3

    х=616/3:2 8/10=616/3*5/14

    х=220/3=73 1/3