5/9: (-1/3) - 7; 5/12:1/4 - (-1/3) ; 4/9: (-2/3) + 1

+1
Ответы (1)
  1. 3 июня, 17:56
    0
    1) 1. 5/9 * (-3) = - 1 2/3

    2. - 5/3-7=-8 2/3

    2) 1. 5/12*4=1 2/3

    2. 5/3+1/3=2

    3) 1. 4/9 * (-3/2) = - 2/3

    2. - 2/3+3/3=1/3