1) х: 8/9 = 3 : 4

2) х: 2,8 = 5 : 7

+5
Ответы (1)
  1. 27 октября, 13:20
    0
    1) х = (8/9) * 3/4 = 8*3 / (9*4) = 2/3

    2) х = 2,8 * (5/7) = (2,8*5) / 7=14/7=2