Нурланда 100 сомдук бир купюра акчасы болгон. Ага 100 сомдук купюраны бардык купюралардын саны 15 боло тургандай кылып 10 жана 5 сомдук купюраларга майдалоо зарыл болуп калды. 5 сомдук купюраларга саны канча болуш керек

+4
Ответы (1)
  1. 28 октября, 07:12
    0
    5x+10y=100 x+y=15

    x=15-y = > 5 (15-y) + 10y=100

    75-5y+10y=100

    5y=100-75

    5y=25

    y=25/5=5

    x=15-5=10

    otvet 10 kypyra