12 - (4x-18) = (36+5x) + (28-6)

+3
Ответы (1)
  1. 1 марта, 15:40
    0
    12 - 4 х + 18 = 36 + 5 х + 22

    -4 х - 5 х = 36 + 22 - 12 - 18

    -9 х = 28

    х = - 28/9 = - 3 1/9