6*5-16:2*3+49=; 32:8*4+48:6:2*5=; 4*3+24:3+18:2*9=; 6*8+23-24:4=; 48:6*4+6*9-26=; 35:7*5+4*7-16=

+1
Ответы (2)
  1. 24 ноября, 15:43
    0
    6*5-16:2*3+49=55. 1) 6*5=30. 2) 16:2=8. 3) 8*3=24. 4) 30-24=6. 5) 6+49=55; 32:8*4+48:6:2*5=36. 1) 32:8=4. 2) 4*4=16. 3) 48:6=8. 4) 8:2=4. 5) 4*5=20. 6) 16+20=36; 4*3+24:3+18:2*9=101 1) 4*3=12. 2) 24:3=8. 3) 18:2=9. 4) 9*9=81. 5) 12+8=20. 6) 20+81=101; 6*8+23-24:4=65. 1) 6*7=48. 2) 24:4=6. 3) 48+23=71. 4) 71-6=65; 48:6*4+6*9-26=60. 1) 48:6=8. 2) 8*4=32. 3) 6*9=54. 4) 32+54=86. 5) 86-26=60.
  2. 24 ноября, 17:45
    0
    6*5-16:2*3+49=55

    1) 6*5=30

    2) 16:2=8

    3) 8*3=24

    4) 30-24=6

    5) 6+49=55

    32:8*4+48:6:2*5=36

    1) 32:8=4

    2) 4*4=16

    3) 48:6=8

    4) 8:2=4

    5) 4*5=20

    6) 16+20=36

    4*3+24:3+18:2*9=101

    1) 4*3=12

    2) 24:3=8

    3) 18:2=9

    4) 9*9=81

    5) 12+8=20

    6) 20+81=101

    6*8+23-24:4=65

    1) 6*8=48

    2) 24:4=6

    3) 48+23=71

    4) 71-6=65

    48:6*4+6*9-26=60

    1) 48:6=8

    2) 8*4=32

    3) 6*9=54

    4) 32+54=86

    5) 86-26=60

    35:7*5+4*7-16=37

    1) 35:7=5

    2) 5*5=25

    3) 4*7=28

    4) 25+28=53

    5) 53-16=37