А) 2/3:0,2 в) 8/9:1,6 д) 0,8:4/7

+5
Ответы (1)
  1. 10 июня, 04:19
    0
    1) 2/3:0,2=2/3:10/2=10/3=3 и 1/10 2) 8/9:1,6=8/9:10/16=10/18=5/9 3) 0,8:4/7=8/10:7/4=14/10=1 и 4/10 = 1 и 2/5