1) 2 1/6 + 5 14/15=

4 5/18-0,7=

7 7/30 - (3 2/15-1 5/12) =

+4
Ответы (1)
  1. 15 сентября, 06:38
    0
    2 1/6 + 5 14/15=7 5/30+28/30=7 33/30=8 1/10

    4 5/18-0,7 = 4 5/18-7/10=4 25/90-63/90=3 115/90-63/90=3 52/90=3 26/45

    7 7/30 - (3 2/15-1 5/12) = 7 7/30-3 2/15+1 5/12=5 14/60-8/60+25/60=5 31/60