11/4: (2/5-3/2) + (3/4+5/6) : (-25/8)

+3
Ответы (1)
  1. 24 июля, 20:40
    0
    1) 2/5-3/2=4/10-15/10=-11/10

    2) 3/4+5/6=18/24+20/24=38/24

    3) 11/4 : (-11/10) = 11/4 * (-10/11) = - 10/4

    4) 38/24: (-25/8) = 38/24 * (-8/25) = - 38/75

    5) - 38/75-10/4=-152/300-750/300=-902/300=-3 2/300=-3 1/150