Какое уравнение не верно 2/5=50/75.8/9=56/63. 3/12=1/4. 1/4=4/16.

+1
Ответы (2)
  1. 1 апреля, 20:21
    0
    2/55=50/75

    0,4 меньше 0,6
  2. 1 апреля, 20:41
    0
    2/5 = 50/125 первое неверно

    8/9 = 56/63 верно

    3/12 = 1/4 верно

    1/4 = 4/16 верно.