1/2, 2/3, 1/5, 4/9, 1 1/3, 2 1/4, 3 1/2 найти куб

+2
Ответы (1)
  1. 1 мая, 13:28
    0
    (1/2) ^3 = 1/8

    (2/3) ^3=8/27

    (1/5) ^3=1/125

    (4/9) ^3=64/729

    (1 1/3) ^3 = (4/3) ^3=64/27

    (2 1/4) ^3 = (9/4) ^3=729/64

    (3 1/2) ^3 = (7/2) ^3=343/8