6 3/14*4 5/9-6 3/14*1 5/9+2 11/14*3=?

+4
Ответы (1)
  1. 20 января, 06:13
    0
    6 3/14 * (4 5/9 - 1 5/9) + 2 11/14 * 3 = 6 3/14 * 3 + 2 11/14 * 3 = 3 * (6 3/14 + 2 11/14) = 3 * 8 14/14 = 3 * 9 = 27