1) - 8 - (-1/7) =

2) - 5/12 - (-4) =

+3
Ответы (1)
  1. 15 февраля, 06:12
    0
    1. - 8 - (-1/7) = - 8+1/7=-7 7/7+1/7=-7 6/7. 2. - 5/12 - (-4) = - 5/12+4=-5/12+3 12/12=3 7/12.