6 3/5-3 5/12; 9 1/2-4 7/18; 9 2/5-3 7/8; 8 2/3-2 5/7; 19 7/12+43 5/12; 7 7/15+4 11/12; 4 7/10+9 9/14

+4
Ответы (1)
  1. 15 сентября, 12:59
    0
    6 3/5 - 3 5/12 = 6 36/60 - 3 15/60 = 3 21/60 = 3 7/20

    9 1/2 - 4 7/18 = 9 9/18 - 4 7/18 = 5 2/18 = 5 1/9

    9 2/5 - 3 7/8 = 9 16/40 - 3 35/40 = 5 21/40

    8 2/3 - 2 5/7 = 8 14/21 - 2 15/21 = 5 20/21

    19 7/12 + 43 5/12 = 62 + 12/12 = 62+1 = 63

    7 7/15 + 4 11/12 = 7 28/60 + 4 55/60 = 11 + 1 23/60 = 12 23/60

    4 7/10 + 9 9/14 = 4 49/70 + 9 45/70 = 13 + 1 24/70 = 14 12/35