Х/2,4 = 3 2/7 / 1 1/2

+1
Ответы (1)
  1. 29 июня, 13:34
    +1
    Х / 2,4 = 3 2/7 / 1 1/2

    3 2/7 : 1 1/2 = 23/7 : 3/2 = 46/21

    Х / 2,4 = 46/21

    Х = (46/21) • 2,4

    (46/21) • 2,4 = (46/21) • (12/5) = 184/35 = 5 (9/35)

    Х = 5 (9/35)