3/4/1/8x+3/8-1/2=5/14

+4
Ответы (1)
  1. 24 июля, 07:53
    0
    3/4/1/8x+3/8-1/2=5/14

    3/32x+3-4/8=5/14

    3/32x+1/8=5/14

    32x=56/9

    x=56/9:32

    x=7/9:1/4

    x=7/36