1) 2/3: (-2) 2) (-3/4) : 1 1/2 3) - 4/5:8 4) 4: (-1/2)

+3
Ответы (2)
  1. 10 июля, 15:40
    0
    1) 2/3: (-2) = - - 2/6=-1/3

    2) (-3/4) : 11/2=-3*2/4*11=-6/44=-3/22

    3) - 4/5:8=-4*1/5*8=-4/40=-1/10

    4) 4: (-1/2) = 4 * (-2) / 1*1=-8/1=-8
  2. 10 июля, 16:04
    0
    1) 2/3: (-2) = 2/3 * (-1/2) = - 1/3

    2) - 3/4:1 1/2=-3/4:3/2=-3/4*2/3=-1/2

    3) - 4/5:8=-4/5*1/8=-1/10

    4) 4: (-1/2) = 4 * (-2/1) = - 8